Skip to main content

Straipsniai

v
2023-08-24

VARŠUVOS ŽELDINIAI

Miestas, planuojantis žalias erdves mažiausiai 50 metų į priekį –  tokia mintis sukosi svečiuojantis kaimyninės šalies sostinėje. Po keturių dienų praleistų Varšuvoje, dalinuosi įspūdžiais apie šio miesto gatvių želdinius.
Varšuva bei jos kraštovaizdis formavosi karų, ekonominės plėtros bei ….

zeldintoju_asociacija_straipsnis_tvarus_miestas_1
2022-11-15

KAD MIESTAI NEDEGTŲ IR NESKĘSTŲ, RECEPTAS – TAS PATS

Kaip tai suvaldyti, prisitaikyti prie klimato pokyčių ar bent jau išgyventi su mažiausiomis pasekmėmis, civilizuotas pasaulis kalba ir svarsto jau ne vienerius metus.
Taigi, kaip galima vėsinti ir tuo pačiu apsaugoti nuo potvynių miestu?

vandens-augalai
2022-08-01

AUGALAI VANDENYJE IR APLINK JĮ

Vandens augalų įvairovė didelė. Skirtingų rūšių vandens augalams reikia nevienodų sąlygų, iš kurių svarbiausia – pasodinimo gylis. Netinkamai pasodinti augalai nesuvešės, o ilgainiui ir žus. Vandens augalus galima suskirstyti į šias pagrindines grupes: panirusius vandenyje, …

pruning
2022-07-31

GENĖJIMO YPATUMAI: GERIAU MAŽIAU NEI DAUGIAU

Dekoratyvinių augalų genėjimui skiriama nepakankamai dėmesio: neretai žmonės arba visai negeni dekoratyvinių augalų, arba geni juos pernelyg drastiškai, neatsižvelgdami į genėjimo principus ir laiką – tokiu atveju augalas silpsta, trumpėja jų gyvenimo amžius.

rododendrai
2022-07-31

RODODENDRŲ PRIEŽIŪRA IR DAŽNIAUSIAI PASITAIKANČIOS JŲ AUGINIMO KLAIDOS

Jei atkreipėte dėmesį į šį straipsnį, tikriausiai Jūsų sode jau auga šie įspūdingi, visame pasaulyje populiarūs dekoratyviniai augalai. O gal dar tik ruošiatės auginti rododendrus? Bet kuriuo atveju Jums turėtų praversti keletas patarimų!

mulcas-800-600
2022-07-31

MULČAS SODE

Kokiomis medžiagomis mulčiuosime augalus priklauso nuo sodo stiliaus, mulčiuojamos vietos sode, mulčio kainos ir nuo mūsų skonio. Vieni mulčiuoja sodo augalus, tik todėl, kad priežiūra būtų kuo paprastesnė ir tam naudoja natūralų, mažai pastebimą spygliuočių žievės mulčią, kitiems mulčias yra…


KONTAKTAI
Asociacijos prezidentė Danguolė Liagienė
Asociacijos administratorė Lidija Sakalauskienė

© Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacija 2024