Skip to main content
Naujienos
2022-07-31

SKVERAS VILNIAUS SENAMIESTYJE, BOKŠTO G. 6

SKVERAS VILNIAUS SENAMIESTYJE, BOKŠTO G. 6

Istoriniame Vilniaus centre, Bokšto g. 6, 2021 m. buvo unikaliai sutvarkyta vidinio kiemo aplinka. Prie projekto dirbo „Terra firma LT“ kraštovaizdžio architektai ir apželdinimo įmonės „Herbela“ specialistai.
Kruopščiai renovuotų statinių kiemo erdvę užpildė daugiamečiai augalai, kurių centre – dviejų šimtų metų senumo liepa. Statybų metu šiai liepai buvo skirtas ypatingas dėmesys – įvertinus medžio šaknyno dydį požeminiai pastatų aukštai buvo suplanuoti taip, kad šaknys nebūtų pažeistos. Aplink liepą įrengta vandeniui laidi danga, sumontuoti aeracijos šulinėliai – šaknynas gauna pakankamai vandens ir deguonies. Lietuvoje dažnai deklaruojama, kad medis saugomas, tačiau nepaisoma jo šaknyno zonos, todėl po kelerių metų, pasikeitus augimo sąlygoms, medis žūva.

Vidiniame kieme ant požeminių perdangų suprojektuoti dideli plotai daugiamečių augalų gėlynų, žydinčių nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Pasak UAB „Herbela“ vadovės Idalijos Marčiulionienės, tai buvo vienas sudėtingesnių projektų, kuriame teko dalyvauti, ir jo puikus rezultatas pavyko dėl gero komandinio darbo ir kruopštaus planavimo nuo pat projekto kūrimo stadijos.


boksto_g_6-2-1
boksto_g_6-3-1
bokst_g_6-1

KONTAKTAI
Asociacijos prezidentė Danguolė Liagienė
Asociacijos administratorė Lidija Sakalauskienė

© Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacija 2024